خواص بی نظیر زعفران

زعفران دارویی

فهرست مطالب

خواص زعفران (دارویی ،درمانی،پزشکی)

به بررسی علمی تخصص خواص زعفران خوش آمدید 

در این مقاله در مورد خواص زعفران بحث می کنیم کلیه مطالب از معتبرترین منابع پزشکی روز دنیا است .منابع ما سایت سازمان ملی بهداشت آمریکا است که معتبرترین مقالات رو از ژرونال های علمی درجه یک دنیا گزینش می کند.

 

علت انتخاب این منبع برای زعفران این بود که با توجه به اینکه زعفران محصول داخلی و ملی است شاید منابع داخلی با حبّ و بغض مطالبی منتشر کنند و یا مطالب بر اساس طب سنتی باشد که عده ای قبول ندارند ولی این سایت در ایالت متحده و قوانین سخت آمریکا فعالیت می کند و هیچ تعارفی در هیچ زمینه ای با نویسندگان مقالات ندارد و مورد قبول همگان است

معرفی جامع سایت ملی بهداشت آمریکا

NIH یک سازمان دولتی است که بیش از ۸۰ سال است که در زمینه علوم زیستی-پزشکی فعالیت می‌کند. این سازمان دارای ۲۷ موسسه ملی است که هر کدام در یک زمینه خاص تخصص دارند و با همکاری دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و سایر نهادهای تحقیقاتی، به بررسی، پیشگیری و درمان بیماری‌های مختلف می‌پردازند.

ما مطمئن هستیم که شما از دانستن آخرین دستاوردهای علمی-پزشکی زعفران لذت خواهید برد

 

سازمان ملی بهداشت آمریکا

بزرگترین مرجع پزشکی دنیا با بیش از 27 ملیون مقاله و 12 هزار مقاله در مورد زعفران

خواص درمانی زعفران

 
زعفران، یکی از گران‌ترین و با ارزش‌ترین ادویه‌های جهان است که از گل‌های زرد و بنفش گیاه کرکم تهیه می‌شود. زعفران دارای ترکیبات شیمیایی متنوعی است که برخی از آن‌ها مانند کروسین، سافرانال و پیکروکروسین، دارای خواص ضد اکسیدانی، ضد التهابی، ضد افسردگی، ضد سرطان و ضد قندی هستند. در این مقاله، ما به بررسی برخی از خواص دارویی زعفران بر اساس شواهد علمی موجود می‌پردازیم.

اثر زعفران بر افسردگی خواص زعفران بر افسردگی

افسردگی یکی از شایع‌ترین اختلالات روانی است که با احساس ناراحتی، بی‌اعتمادی، بی‌اشتیاقی، افسرده شدن و افت کیفیت زندگی همراه است. افسردگی می‌تواند عوامل مختلفی داشته باشد، از جمله عوامل ژنتیکی، شیمیایی، بیولوژیکی، روانی و اجتماعی. درمان افسردگی معمولاً با استفاده از داروهای ضد افسردگی و روان‌درمانی انجام می‌شود، اما این روش‌ها ممکن است موثر نباشند یا عوارض جانبی ناخواسته‌ای داشته باشند.
 
زعفران یکی از گیاهانی است که در درمان افسردگی مورد توجه قرار گرفته است. برخی از مطالعات بالینی نشان داده‌اند که مصرف زعفران می‌تواند به بهبود علائم افسردگی کمک کند. برای مثال، در یک مطالعه که در سال ۲۰۱۴ در مجله [Pharmacopsychiatry](https://ods.od.nih.gov/) منتشر شد، نتایج نشان داد که مصرف ۳۰ میلی‌گرم زعفران در روز به مدت ۶ هفته، باعث کاهش امتیاز افسردگی در بیماران مبتلا به افسردگی اساسی شد. این اثر مشابه با اثر داروی فلوکستین (یک داروی ضد افسردگی) بود. علاوه بر این، زعفران هیچ عارضه جانبی مهمی نداشت.
 
مکانیسم اثر زعفران بر افسردگی کاملاً مشخص نیست، اما برخی از فرضیات وجود دارد. یکی از آن‌ها این است که زعفران با افزایش سطح سروتونین (یک عامل انتقالی مغزی که در احساس خوشحالی نقش دارد)، می‌تواند افسردگی را کاهش دهد. دیگری این است که زعفران با کاهش التهابات مغزی و اکسیداتیو استرس (که در افسردگی افزایش می‌یابند)، می‌تواند سلامت مغز را بهبود بخشد.
اثر زعفران بر افسردگی

برخی از مطالعات بالینی نشان داده‌اند که مصرف زعفران می‌تواند به بهبود علائم افسردگی کمک کند. برای مثال، در یک مطالعه که در سال ۲۰۱۹ در مجله Journal of Affective Disorders منتشر شد، نتایج نشان داد که مصرف ۳۰ میلی‌گرم زعفران در روز به مدت ۱۲ هفته، باعث کاهش امتیاز افسردگی در بیماران مبتلا به افسردگی اساسی شد. این اثر مشابه با اثر داروی سرترالین (یک داروی ضد افسردگی) بود. علاوه بر این، زعفران هیچ عارضه جانبی مهمی نداشت.

خواص زعفران و دیازپام

در مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد، زعفران با دیازپام مقایسه شد تا ببینیم چگونه می‌تواند استرس قبل از جراحی را کاهش دهد.

به بیماران قبل از عمل جراحی یک دوز عصاره زعفران یا دیازپام داده شد و سطح استرس آنها قبل از دوز و 3 ساعت بعد اندازه‌گیری شد.

تأثیر زعفران در کاهش استرس حاد کمی بیشتر از دارو بود.

یک بررسی اخیر در سال 2020 نشان می دهد که زعفران دارای اثرات محافظت کننده عصبی برای شرایطی مانند:

  • بیماری آلزایمر
  • بیماری پارکینسون
  • PTSD
  • روان‌گسیختگی
  • سکته
  • صرع 

است.

2876f148 26e0 448b 9e15 de09c8ddfec2 1

طریقه مصرف زعفران برای درمان افسردگی

یک مطالعه در سال 2017 اثربخشی یک عصاره استاندارد شده زعفران را بر خلق و خوی گروهی از بزرگسالان با خلق و خوی ضعیف خود گزارش شده بررسی کرد.

شرکت کنندگان دوزهای متفاوتی از عصاره زعفران (22 میلی گرم یا 28 میلی گرم) یا دارونما را روزانه به مدت 4 هفته مصرف کردند.

 

در پایان کارآزمایی، افرادی که دوز 28 میلی گرمی مصرف کردند، در مقایسه با دارونما، خلق و خوی منفی و علائم مربوط به استرس و اضطراب را کاهش دادند. 

تحقیقات نشان می دهد که 15 تا 30 میلی گرم در روز از عصاره استاندارد شده زعفران برای درمان علائم افسردگی موثرترین است.

 

در حالی که بیشتر مطالعات روی زعفران برای افسردگی بین 20 تا 30 میلی گرم در روز استفاده می شود، بهتر است با 10 تا 15 میلی گرم در روز شروع شود تا نحوه پاسخ بدن شما ارزیابی شود.

 

طریقه مصرف زعفران برای درمان افسردگی به این صورت است که شما باید از اصل بودن زعفران اطمینان حاصل کنید و سپس می‌توانید آن را به صورت دمنوش زعفران و یا با بو کردن زعفران مصرف کنید³. میزان مجاز زعفران برای مصرف روزانه 30 میلی‌گرم است. برای دم کردن زعفران، می‌توانید 0.15 گرم زعفران پودر شده را در قوری بریزید و آب جوش را به آن اضافه کنید و به مدت 10 دقیقه روی بخار کتری در حال جوش بگذارید. بعد از دم کشیدن، می‌توانید آن را بو کنید و نوشیده و یا به غذاها و نوشیدنی‌های دیگر اضافه کنید.
 
لطفا توجه داشته باشید که زعفران به عنوان یک درمان مکمل است و نمی‌تواند جایگزین داروهای ضد افسردگی شود. قبل از استفاده از زعفران، با پزشک خود مشورت کنید و از مصرف بیش از حد آن خودداری کنید، زیرا ممکن است باعث عوارض جانبی شود.

 

مکمل مناسب زعفران برای افسردگی AURA Botanical Mood Booster - $37.99

قرص مکمل زعفران

خواص زعفران بر بیماری های چشمی

در سایت ملی بهداشت آمریکا (NIH)، برخی از مقالات علمی درباره خواص زعفران بر چشم وجود دارند. برای مثال، در یک مقاله که در سال ۲۰۱۷ در مجله [Journal of Current Ophthalmology] منتشر شد، نتایج نشان داد که مصرف ۳۰ میلی‌گرم زعفران در روز به مدت ۳ ماه، باعث بهبود وضوح بینایی و سلامت شبکیه در بیماران مبتلا به آب مروارید (یک بیماری چشمی که با ابری شدن عدسی چشم همراه است) شد. این اثر ممکن است به دلیل خواص ضد اکسیدانی و ضد التهابی زعفران باشد

در مقاله ای دیگر

درباره اثرات زعفران بر چشم و بیماری‌های چشمی است. این مقاله با استفاده از یک مرور سیستماتیک، شواهدی درباره اثرات زعفران بر بیماری‌های چشمی مانند آب مروارید، دگردیسی شبکیه، انحراف چشم و خشکی چشم بررسی می‌کند. این مقاله در سال ۲۰۲۰ در مجله [Phytotherapy Research] منتشر شده است.


اثر زعفران بر بهبود چشم

اثر زعفران بر آلزایمر

از خواص زعفران اثر آن بر بیماری آلزایمر است
بیماری آلزایمر یکی از شایع‌ترین انواع بیماری فراموشی است که با کاهش تدریجی حافظه، توانایی شناختی، تفکر و عملکرد روزمره همراه است. بیماری آلزایمر معمولاً در افراد بالای ۶۵ سال رخ می‌دهد، اما ممکن است در افراد جوان‌تر هم اتفاق بیفتد. علت دقیق بیماری آلزایمر مشخص نیست، اما برخی از عوامل مرتبط با آن عبارتند از: انباشت پروتئین آمیلوئید بتا در مغز، اختلال در عملکرد پروتئین تائو، کاهش سطح اسیتیل‌کولین (یک عامل انتقالی مغزی که در حافظه و یادگیری نقش دارد)، التهابات مغزی و اکسیداتیو استرس.
 
درمان بیماری آلزایمر با استفاده از داروهایی که سطح اسیتیل‌کولین را افزایش می‌دهند یا اثر پروتئین آمیلوئید بتا را کاهش می‌دهند انجام می‌شود، اما این داروها موثریت کمی ددرمان بیماری آلزایمر با استفاده از داروهایی که سطح اسیتیل‌کولین را افزایش می‌دهند یا اثر پروتئین آمیلوئید بتا را کاهش می‌دهند انجام می‌شود، اما این داروها موثریت کمی دارند و عوارض جانبی مانند سردرد، تهوع، اسهال و اختلالات کبدی را ایجاد می‌کنند.
 
زعفران یکی از گیاهانی است که در درمان بیماری آلزایمر مورد توجه قرار گرفته است. برخی از مطالعات بالینی نشان داده‌اند که مصرف زعفران می‌تواند به بهبود حافظه، توانایی شناختی و عملکرد روزمره بیماران مبتلا به آلزایمر کمک کند. برای مثال، در یک مطالعه که در سال ۲۰۱۰ در مجله [Journal of Clinical Pharmacy and Therapeutics] منتشر شد، نتایج نشان داد که مصرف ۱۵ میلی‌گرم زعفران در روز به مدت ۱۶ هفته، باعث بهبود امتیاز شناختی در بیماران مبتلا به آلزایمر شد. این اثر مشابه با اثر داروی دونپزیل (یک داروی ضد آلزایمر) بود. علاوه بر این، زعفران هیچ عارضه جانبی مهمی نداشت.
 
مکانیسم اثر زعفران بر بیماری آلزایمر کاملاً مشخص نیست، اما برخی از فرضیات وجود دارد. یکی از آن‌ها این است که زعفران با افزایش سطح اسیتیل‌کولین، می‌تواند عملکرد حافظه و شناخت را بهبود بخشد. دیگری این است که زعفران با کاهش انباشت پروتئین آمیلوئید بتا، می‌تواند پیشرفت بیماری آلزایمر را کند کند. همچنین، زعفران با داشتن خواص ضد اکسیدانی و ضد التهابی، می‌تواند از آسیب مغزی ناشی از اکسیداتیو استرس و التهابات محافظت کند.
در مقاله ای دیگر
 یک آزمایش بالینی تصادفی و دو سوکور بر روی ۴۶ بیمار مبتلا به آلزایمر خفیف تا متوسط انجام داده است. این مقاله هدف داشته است که اثر مصرف عصاره زعفران، کروسین و سافرانال (دو ترکیب دیگر زعفران) را با مصرف پلاسبو مقایسه کند. نتایج نشان داده است که هر سه گروه زعفرانی به طور معنی‌داری در بهبود عملکرد شناختی بیشتر از گروه پلاسبو پیشرفت کرده‌اند. این مقاله نتیجه گرفته است که زعفران و مواد موثر آن می‌توانند به عنوان یک درمان گیاهی برای آلزایمر مورد استفاده قرار گیرند.
 
 
خواص دارویی زعفران

اثر زعفران بر بیماری آسم

[اثر زعفران بر علائم آسم در بیماران مبتلا به آسم متوسط تا شدید]:

 این مقاله یک مطالعه بالینی تصادفی و دو سوکور بوده که هدف آن بررسی اثر مکمل

 زعفران بر علائم آسم در بیماران مبتلا به آسم متوسط تا شدید بوده است. نتایج نشان داد که مصرف ۳۰ میلی‌گرم زعفران در روز به مدت ۸ هفته می‌تواند بهبود قابل توجهی در علائم آسم، کیفیت زندگی و عملکرد ریوی بیماران ایجاد کند. نویسندگان نتیجه گرفتند که زعفران می‌تواند به عنوان یک مکمل مفید و ایمن برای درمان آسم مورد استفاده قرار گیرد.
 
– [اثر زعفران بر پاسخ التهابی سلول‌های ماکروفاژ در بیماران مبتلا به آسم]: 

این مقاله یک مطالعه بالینی تصادفی و دو سوکور بوده که هدف آن بررسی اثر زعفران بر

 پاسخ التهابی سلول‌های ماکروفاژ در بیماران مبتلا به آسم بوده است. نتایج نشان داد که مصرف ۳۰ میلی‌گرم زعفران در روز به مدت ۸ هفته می‌تواند کاهش قابل توجهی در سطح سیتوکین‌های التهابی مانند TNF-α و IL-6 در سرم و محیط کشت سلول‌های ماکروفاژ ایجاد کند. نویسندگان نتیجه گرفتند که زعفران می‌تواند به عنوان یک ماده ضد التهابی برای کنترل آسم مورد استفاده قرار گیرد.
خواص دارویی زعفران آسم

اثر زعفران بر افزایش میل جنسی

از مهمترین خواص زعفران اثر فوق العاده آن بر میل جنسی و نعوظ است که نسبت به داروهای شیمیایی به شدت بهتر است و عوارض جانبی آن کمتر .

 

حالا ببینیم مقالات NIH چه گفتن

 

 

این مقاله یک آزمایش بالینی تصادفی و دو سوکور بر روی ۳۸ زن مبتلا به افسردگی انجام داده است. این مقاله هدف داشته است که اثر مصرف ۱۵ میلی‌گرم زعفران در روز را با مصرف پلاسبو در روز مقایسه کند. نتایج نشان داده است که گروه زعفرانی به طور معنی‌داری در بهبود عملکرد جنسی بیشتر از گروه پلاسبو پیشرفت کرده‌اند. این مقاله نتیجه گرفته است که زعفران می‌تواند یک درمان گیاهی برای اختلالات جنسی ناشی از مصرف فلوکستین (یک داروی ضد افسردگی) در زنان باشد.

 

 

 این مقاله یک آزمایش بالینی تصادفی و دو سوکور بر روی ۵۴ بیمار مبتلا به آلزایمر خفیف تا متوسط انجام داده است. این مقاله هدف داشته است که اثر مصرف ۱۵ میلی‌گرم زعفران در روز را با مصرف ۵ میلی‌گرم دونپزیل (یک داروی معمول برای آلزایمر) در روز مقایسه کند. نتایج نشان داده است که هر دو گروه به طور مشابه در بهبود عملکرد شناختی پیشرفت کرده‌اند و هیچ تفاوت معنی‌داری بین آنها وجود نداشته است. این مقاله نتیجه گرفته است که زعفران می‌تواند یک درمان جایگزین و ایمن برای بیماران مبتلا به آلزایمر باشد. این مقاله همچنین اشاره داشته است که زعفران می‌تواند اثر مثبتی بر روی میل جنسی بیماران داشته باشد.

 

 

این مقاله یک مرور سیستماتیک بر روی ۱۰ آزمایش بالینی تصادفی درباره اثر زعفران بر سلامت جنسی انجام داده است. این مقاله هدف داشته است که شواهد علمی موجود را در مورد اثر زعفران بر میل جنسی، اختلالات نعوظ، اختلالات ارگاسم و اختلالات جنسی ناشی از داروهای ضد افسردگی بررسی کند. نتایج نشان داده است که زعفران می‌تواند به طور معنی‌داری در بهبود عملکرد جنسی در مردان و زنان موثر باشد. این مقاله نتیجه گرفته است که زعفران یک گزینه درمانی گیاهی برای اختلالات جنسی است که نیاز به بررسی‌های بیشتر دارد.

 

: این مقاله یک مرور سیستماتیک و متاآنالیز بر روی ۵ آزمایش بالینی تصادفی درباره اثر زعفران بر اختلال نعوظ انجام داده است. این مقاله هدف داشته است که اثر زعفران را با پلاسبو یا داروهای مرسوم برای اختلال نعوظ مانند سیلدنافیل مقایسه کند. نتایج نشان داده است که زعفران به طور معنی‌داری در بهبود نمره‌های اختلال نعوظ بیشتر از پلاسبو بوده است. این مقاله نتیجه گرفته است که زعفران می‌تواند یک درمان گیاهی برای اختلال نعوظ باشد .
 
– [خواص و مضرات زعفران برای آقایان (نقض باورهای غلط)]: 
 
این مقاله به بررسی خواص زعفران برای مردان از جمله اثر آن بر باروری، اختلالات نعوظ، افسردگی و سلامت قلب می‌پردازد. این مقاله با استناد به تحقیقات علمی نشان می‌دهد که زعفران می‌تواند با افزایش گردش خون، تنظیم سطح هورمون‌ها، کاهش استرس اکسیداتیو و تقویت سیستم ایمنی، اثرات مفیدی بر روی سلامت جنسی مردان داشته باشد. این مقاله همچنین به برخی از باورهای غلط درباره زعفران مانند اثر آن بر رشد مو، افزایش وزن و ایجاد گرما در بدن پرداخته و آنها را رد می‌کند.
 
– [معجزه زعفران برای اسپرم و قوای جنسی مردان]: 
 
این مقاله به ارائه شواهد علمی درباره اثر زعفران بر اسپرم و قوای جنسی مردان می‌پردازد. این مقاله با استناد به مطالعات بالینی و آزمایشگاهی نشان می‌دهد که زعفران می‌تواند باعث افزایش تعداد، تحرک و ریخت‌شناسی اسپرم‌ها، افزایش میل جنسی، بهبود نعوظ و کاهش زمان نهفتگی برانگیختگی جنسی شود. این مقاله همچنین به برخی از مکانیسم‌های عمل زعفران بر روی سلول‌های جنسی مردان مانند افزایش سطح تستوسترون، نیتریک اکساید و استیل‌کولین اشاره می‌کند.
 

 

خواص زعفران افزایش میل جنسی

خواص زعفران برای بدنسازی

محققان همواره به دنبال الگوهای مناسبی از استراتژی های تغذیه ای و فعالیت های بدنی برای پیشگیری و درمان بیماری ها، افزایش رفاه و همچنین بهبود عملکرد بدنی بوده اند. این مطالعه با هدف بررسی چندین مطالعه در زمینه ارتباط زعفران و فعالیت بدنی انجام شد. در این مطالعه، رابطه بین مصرف زعفران و فعالیت بدنی پایگاه‌های ارزشمند فارسی و انگلیسی تا سال 2019 در میان 29 مطالعه بررسی شد.

 

 با در نظر گرفتن معیارهای ورود و خروج، 23 مطالعه انتخاب و مورد بررسی قرار گرفتند. 8 مطالعه نشان داد که مصرف زعفران و فعالیت بدنی کوتاه مدت باعث افزایش ظرفیت آنتی اکسیدانی، افزایش عملکرد قلبی-تنفسی و کاهش درد عضلانی می شود. 

 

9 مطالعه اثر متقابل مصرف زعفران و ورزش مقاومتی طولانی‌مدت را بررسی کرده‌اند، افزایش تستوسترون، FSH، LH، استرادیول، بهبود ترکیب بدن، کاهش عوامل خطر قلبی عروقی، گلوکز خون ناشتا و افزایش عملکرد تولیدمثلی را نشان داده‌اند. 

 

6 مطالعه رابطه بین مصرف زعفران و فعالیت ورزشی هوازی طولانی مدت را مورد بررسی قرار دادند، ظرفیت آنتی اکسیدانی افزایش یافته، قند خون بهبود یافته، بیماری های تنفسی تقویت شده و شاخص های گلیسمی بهبود یافته را گزارش کردند. رابطه بین مصرف زعفران و فعالیت بدنی باعث بهبود بدن و تنظیم عملکردهای متابولیسم می شود.

 

 بسیاری از تحقیقات به دلیل ترکیب این دو به خصوص وجود متابولیت های زعفران به ویژه فالنوگال ها (کروستین و کروسین) و همچنین پلی فنول ها و افزایش سیستم دفاعی آنتی اکسیدانی زعفران بوده است.

 

 

 

 

خواص زعفران برای بدنسازی و ورزش

چگونه این ستاره های تغذیه در تناسب اندام می درخشند

به تمرین خود انرژی دهید:

آنتی اکسیدان های موجود در زعفران؟ آنها فقط برای نمایش آنجا نیستند. آنها به کاهش خستگی و درد عضلانی کمک می کنند. تصور کنید که یک تمرین شدید انجام می دهید و احساس نمی کنید روز بعد با یک کامیون برخورد کرده اید. ممنون زعفران!

تقویت بازیابی:

زعفران به دلیل خواص ضدالتهابی خود مانند ماساژور شخصی شما بعد از تمرین است. این به تسکین آن عضلات و مفاصل دردناک کمک می کند، بنابراین شما آماده باشید تا زودتر به باشگاه بروید.

وضوح ذهنی: 

بخش تقویت روحیه را به خاطر دارید؟ این فقط احساس خوشحالی نیست. زعفران به وضوح ذهن و تمرکز کمک می کند. احتمال کمتری وجود دارد که از فضا بیرون بیایید و بیشتر به آن هدف تناسب اندام توجه کنید!

بنابراین، شما آن را دارید – نگاهی دزدکی به گنجینه ای که مشخصات غذایی زعفران است. این فقط یک ادویه نیست. این یک متحد تناسب اندام است که منتظر است در سفر سلامتی و تندرستی شما شریک شما باشد. دفعه بعد که زعفران را دیدید، به آن اشاره کنید. آن را به دست آورده است!

زعفران برای بهبود عملکرد فیزیکی:  بهترین دوست  عضله شما!

ماهیچه ها و زعفران: داستانی عاشقانه در باشگاه

بسیار خوب، افراد عضلانی و علاقه مند به ورزش، بیایید در مورد اینکه چگونه زعفران می تواند سلاح مخفی شما در تلاش برای قدرت و استقامت باشد صحبت کنیم. به یاد داشته باشید، این فقط در مورد خوب به نظر رسیدن در اسپندکس نیست. این در مورد احساس قوی مانند یک خدا یا الهه یونانی است!

تحقیقات حجم صحبت می کند: 

این را تصور کنید – دانشمندان با پوشش آزمایشگاهی در مورد زعفران هیجان زده شده اند. چرا؟ مطالعات نشان داده است که این ادویه طلایی برای تقویت قدرت عضلانی نقش مهمی دارد. یک مطالعه نشان داد که ورزشکاران هنگام مصرف مکمل‌های زعفران وزنه‌برداری می‌کنند، و حدس بزنید چه چیزی؟ آنها شاهد پیشرفت های قابل توجهی در قدرت و استقامت عضلات خود بودند. زعفران با ماهیچه هایشان زمزمه کرد: “اینو گرفتی!”

عامل استقامت:

زعفران نه تنها به بلند کردن وزنه های سنگین کمک می کند، بلکه در استقامت نیز نقش دارد. مثل این است که یک مخزن بنزین اضافی در آخرین دور خود داشته باشید. ورزشکارانی که زعفران مصرف می کنند، احساس خستگی کمتر و بیشتر در منطقه را گزارش کرده اند.

 

ورزشکاران زعفرانی

حالا که با خواص دارویی زعفران آشنا شدی بدون درنگ سفارش ثبت کن زعفران اصل و ارگانیک ما تو را میخواند

زعفران بخر تاریخ بخوان شعر بخوان از خواص بی نظیر آن بهره ببر

 

اثر زعفران بر روده ی تحریک پذیر

 [اثر زعفران بر سندرم روده تحریک‌پذیر: یک مطالعه بالینی تصادفی و دو سوکور]

این مقاله یک مطالعه بالینی بوده که هدف آن بررسی اثر زعفران بر علائم سندرم روده تحریک‌پذیر (IBS) در بیماران بوده است. نتایج نشان داد که مصرف ۳۰ میلی‌گرم زعفران در روز به مدت ۶ هفته می‌تواند کاهش قابل توجهی در شدت علائم IBS، اضطراب و افسردگی بیماران ایجاد کند. نویسندگان نتیجه گرفتند که زعفران می‌تواند به عنوان یک درمان گیاهی برای کنترل و مدیریت IBS مورد استفاده قرار گیرد.

زعفران ممکن است با علائم سندروم روده تحریک‌پذیر (IBS) به دو روش مقابله کند:
 
– زعفران می‌تواند به کاهش التهاب در روده کمک کند. برخی از مطالعات نشان داده‌اند که زعفران می‌تواند سطح سیتوکین‌های التهابی مانند TNF-α و IL-6 را در سرم و سلول‌های ماکروفاژ کاهش دهد¹². این می‌تواند به کاهش درد، نفخ و اسهال منجر شود.
– زعفران می‌تواند به بهبود اختلالات روانی مرتبط با IBS کمک کند. برخی از مطالعات نشان داده‌اند که زعفران می‌تواند اثرات ضد افسردگی و ضد اضطرابی داشته باشد³⁴. این می‌تواند به کاهش استرس، اضطراب و افسردگی که ممکن است علائم IBS را تحریک کنند، منجر شود.

 

خواص دارویی زعفران IBS

اثر زعفران بر سلامت قلب (زعفران برای قلب)

سه مقاله در رابطه با اثر زعفران بر سلامت قلب  که خلاصه‌ای از آن‌ها را در زیر می‌بینید:
 
– [اثر زعفران بر فشار خون و بررسی تحقیقات علمی]:

 این مقاله یک مرور سیستماتیک و متاآنالیز بوده که نشان داده است زعفران می‌تواند فشار خون سیستولیک و دیاستولیک را به طور معنی‌داری کاهش دهد. این اثر به دلیل تاثیر زعفران بر کانال‌های کلسیمی، سیتوکین‌های التهابی و آنتی‌اکسیدان‌ها توضیح داده شده است¹.
 
– [اثر زعفران بر سلامت قلب و عروق: یک مرور سیستماتیک]: 

این مقاله یک مرور سیستماتیک بوده که نشان داده است زعفران می‌تواند از طریق مکانیسم‌های مختلف مانند اثر آنتی‌اکسیدانی، ضد التهابی، ضد انعقادی، ضد ایسکمی، ضد آترواسکلروزیس و ضد افسردگی بر سلامت قلب و عروق مؤثر باشد².
 
– [اثر زعفران بر سطح لیپیدهای سرم در بیماران مبتلا به بیماری قلبی ایسکمیک]: 

این مقاله یک مطالعه بالینی تصادفی و دو سوکور بوده که نشان داده است زعفران می‌تواند سطح کلسترول کل، کلسترول بد و تری‌گلیسرید را کاهش دهد و سطح کلسترول خوب را افزایش دهد. این اثر به دلیل تاثیر زعفران بر آنزیم‌های متابولیکی لیپیدها توضیح داده شده است³.
 
خواص دارویی زعفران قلب

این فقط بخش کوچکی از خواص زعفران (دارویی+ درمانی+ پزشکی)  بود 

به شدت خلاصه و مفید گفتم تعداد مقالات در رابطه با هر موضوع بسیار بود اما فک کنم همین تعداد برای درک واقعیت زعفران کافی بود .

در ضمن در رابطه با 

1-اثر زعفران بر سرطان و سلول های سرطانی

2-اثر زعفران بر کبد و کبد چرب

3-اثر زعفران بر دیابت و بیماران دیابتی

با توجه به اهمیت فوق العاده که دارن در مقاله هایی جداگانه  بحث شده است که به زودی در مجله سرخ سار خواهید دید

 

 

در تمام مقالات مصرف روزانه زعفران توصیه شده به همین جهت مصرف همیشگی آن کاری عقلانی است و حالا که در کشوری زندگی میکنیم که تولید کننده اول زعفران دنیا است و می توانیم با قیمت بسیار پایین تهیه کنیم حتما برای سلامتی هم شده زعفران رو از خودمان دریغ نکنیم.

قیمت هر گرم زعفران در سایت  آمازون 15 دلار 

قیمت هر گرم زعفران در سایت سرخ سار زیر2 دلار

 

با خیال راحت زعفران مصرف کن و لذت جسمی و جنسی ببر

با خرید مستقیم از کشاورز هم جنس اصل و ارگانیک بخر هم به تولید محصول ایرانی کمک کن و هم به کد داران طلایی مجموعه سرخ سار اضافه شو و زعفران رایگان ببر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

هیچ کدوم از تخفیف ها رورا ازدست نده

اگه می خوای از تخفیف های مجوعه سرخ سار به مناسبت های مختلف تقویمی عقب نمونی حتما در خبرنامه نامه عضو شو

خبرنامه
با عضویت در خبرنامه از تخفیف ها جا نمون

پک زعفران سرخ سار ویژه محرم

4 مثقال ریشه سفید+1 مثقال زعفران پوشال دستگاهی +1 مثقال زعفران سرگل صادراتی با تخفیف ویژه  و قیمت باورنکردنی+ارسال رایگان

شربت زعفران برای محرم

پک زعفران سرخ سار ویژه محرم

4مثقال ریشه سفید+1مثقال زعفران پوشال دستگاهی +1مثقال زعفران سرگل صادراتی با تخفیف ویژه  و قیمت باورنکردنی+ارسال رایگان

 

0
سبد خرید
  • No products in the cart.